Štěstí není něco co se dá najít. Je to způsob života.

Orientální tance dobyly střední Evropu

18. března 2006 v 18:13 | ewelis |  O tanci
Anife Ismet Vyskočilová, půvabná a prostořeká manželka populárního televizního herce před lety upoutala na obrazovce nejen svým exotickým temperamentem, ale také smyslnými zdobenými kostými, ladnými pohyby a dráždivou orientální melodií, v jejímž rytmu dokázala rozvlnit své boky a mnozí TV diváci zatajili dech. Jiní si poklepali na čelo - v módě byl striktní aerobik se svými přísnými kroky a pohyby a strohými cvičebními oblečky . Nicméně stačilo pár let a tanec (zejména orientální či exotikou vonící) zaujal stálé místo v českých a moravských sálech a tělocvičnách - hned vedle aerobiku.

Orientální (nebo také břišní) tanec je vůbec nejstarším tanečním uměním na světě. Prameny přinášejí různé informace o tom, kdy a kde přesně tanec vznikl. Kde jsou jeho kořeny není docela jasné. Některé zdroje uvádějí, že se původně jednalo o tanec žen kmenů z oblasti střední Afriky, který usnadňoval porod. Uvádí se, že orientální břišní tanec vznikl asi 4 - 10 000 let před naším letopočtem.
V současné době prožívá svůj velký rozmach. A tak se houfně kupují jemné šátky pošité penízky, korálky a řetízky. Investice to může být za několik tisíc, ale profesionálka Zdeňka nám doporučila navštívit tržnici v Holešovicích, kde lze šátek pořídit za zlomek ceny.
U orientálního tance se zdůrazńuje jakési prohloubení ženskosti a vyzdvižení individuální vnitřní krásy ženy. Má být atraktivní pohybovou aktivitou pro ženy, jenž není omezena věkem, postavou ani výkonností. Přispívá k formování postavy zvláště v oblasti břicha a boků a rozvíjí tělesnou kondici. Nepřetěžuje žádnou část těla a oproti silovým sportům je pro ženy přirozený.... I když já osobně jsem vždy měla vřelý vztah k činkám a fitcentrům. No uvidíme. Zkuste to a podělte se o své zážitky. Budu se těšit!
NAVRCHOLU.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.