Štěstí není něco co se dá najít. Je to způsob života.

Proč se stát vegetariánem

18. března 2006 v 17:41 | ewelis |  O zdraví
Slovo vegetariánství pochází z latinského slova vegetabilis v překladu rostliny.Druhé slovo, které s tím souvisí je vegetare, což znamená růst, rozvíjet se.A název vegetus se překládá jako svěží, zdraví.
Vegetariánství28s.jpg(4 kb) je založeno na filosofické myšlence, že člověk nemá zabíjet živé tvory. Žít a nechat žít
Když jiné živé tvory nezabíjíme a ani jim nijak neubližujeme, je to pro ně očividně prospěšné. Méně očividná je skutečnost, že když se zdržíme ubližování jiným, je to stejně prospěšné i pro nás. Proč?

Z výzkumu vývoje člověka vyplývá, že naši předkové byli přirození vegetariáni. Stavba lidského těla není vhodná pro konzumaci masa.
Lidé, obdobně jako ostatní přirozeně vegetariánští živočichové, mají dlouhé tenké i tlusté střevo. Naše střeva jsou dohromady přibližně osmadvacet stop (osm a půl metru) dlouhá. Tenké střevo je mnohokrát přeložené a jeho stěny nejsou hladké, nýbrž zbrázděné. Vzhledem k tomu, že jsou delší než střeva masožravců, zůstává maso, které požíváme, v našich střevech déle. Maso se pak může rozkládat a vytvářet jedovaté látky. Tyto toxiny jsou označovány za příčinu rakoviny tlustého střeva a také zvyšují zátěž jater, jejichž funkcí je zbavovat tělo toxinů. To může způsobit cirhózu a dokonce i rakovinu jater.
Lidé většinou předpokládají, že maso je čisté a jíst ho je bezpečné, že na všech jatkách fungují kontroly. Ve skutečnosti se však k prodeji každý den zabíjí tolik dobytka, prasat, drůbeže atd., že není možné, aby bylo vše pod kontrolou. Je velmi těžké zkontrolovat, jestli nějaký kus masa obsahuje rakovinu, je velmi těžké zkontrolovat každý jednotlivý kus dobytka. V masném průmyslu se často jen odřízne hlava, pokud je tam nějaký problém, nebo se odřízne končetina s chorobou. Odstraní se jen špatné části a zbytek se prodá.
Vztah mezi nadměrnou konzumací masa a dalších potravin živočišného původu s vysokým obsahem nasycených kyselin na jedné straně a nemocemi srdce, rakovinou prsu, rakovinou tlustého střeva a mozkovou mrtvicí na druhé straně byl prokázán. Ostatní choroby, kterým lze často zabránit a které lze někdy vyléčit vegetariánskou stravou s nízkým obsahem tuků, zahrnují: ledvinové kameny, rakovinu prostaty, cukrovku, žaludeční vředy, žlučové kameny, dráždivý střevní syndrom, artritidu, choroby dásní, akné, rakovinu slinivky břišní, rakovinu žaludku, hypoglykémii, zácpu, divertikulózu, hypertenzi, osteoporózu, rakovinu vaječníků, hemeroidy, obezitu a astma.
Chov zvířat na maso má nepříznivé důsledky. Vede k ničení deštných pralesů, zvyšování globální teploty atmosféry, znečišťování vod, nedostatku vody, vznikání pustin, plýtvání energetickými zdroji a hladu ve světě. Využívání půdy, vody, energie a lidské síly k tomu, aby se mohlo produkovat maso, není žádný efektivní způsob jak využívat zdroje Země.
Odhaduje se, že každý stogramový hamburger vyrobený z hovězího dobytka chovaného na těchto pastvinách zničí 55 čtverečních stop tropického deštného pralesa.
Kdyby se zdroje používané na chov dobytka použily na produkci obilí, bylo by možné získat potravu pro mnohem více lidí. Z jednoho akru půdy, na kterém se pěstuje oves, lze získat 8krát více bílkovin a 25krát více kalorií, jestliže ten oves zkonzumují lidé a nikoli dobytek. Jeden akr půdy použitý na pěstování brokolice poskytne 10krát více bílkovin, kalorií a niacinu, než akr půdy produkující hovězí. Podobných statistických údajů existuje mnoho.
Téměř miliarda lidí na této planetě trpí hladem a podvýživou. Každoročně zemře hladem přes 40 miliónů lidí, většinou dětí. Navzdory tomu se více než jedna třetina světové produkce obilí dává dobytku místo přímo lidem. Ve Spojených státech dobytek spotřebuje 70 % celkové produkce obilí. Kdybychom místo dobytka krmili lidi, nikdo by hladem netrpěl.
Většina dobytka v západních zemích se chová v podmínkách "tovární velkovýroby". Chovná zařízení jsou určena k produkci maximálního počtu kusů dobytka na maso při minimálních nákladech. Dobytek je namačkán a mrzačen, zachází se s ním jako se strojem na přeměnu krmení v maso. To je realita, kterou většina z nás nikdy nespatří na vlastní oči. Říká se, že "jedna návštěva jatek udělá z člověka vegetariána na celý život".
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eugen Eugen | E-mail | 3. dubna 2006 v 16:05 | Reagovat

Je fakt, ze toho masa jime zbytecne moc. Dokazali bychom se bez nej vetsinou obejit. Jist ho tak jednou tydne. Ale uplne vegetarianstvi je myslim zbytecne.

Moralni duvody - pokud nekdo nechce zabijet zvirata, budiz. Javnimam jako  zive i rostlinya a  pak uz je z moralniho hlediska jedno jestli rostlinu, nebo "mrtvolku" alias maso. Vsak ony ty rostlinky a zivocichove zase jednou budou jist mne.

Jinak, puvodne jsme byli asi vegetariani, ale je ocividne, ze osud nas vetsinou predelava na vsezravce. I kdyz organy si mozna jeste nezvykly. Treba (teda pokud prezijeme sami sebe) se nase organy na maso casem zvyknou - eskymakum, nebo lidem v mongolsku ani nic moc jineho, nez jist maso nezbyva. Ale bo ho zerem moc, tak pak likvidujem zem a tyrame zvirata ve velkochovech. Ta likvidace zeme se nam pak vymsti.

2 Kris Kris | E-mail | Web | 26. dubna 2006 v 23:08 | Reagovat

Vegetariánství jsem zkoušela- hodně mi padaly vlasy a ještě se mi snížil krevní tlak, což je dost problém, protože i za normálních okolností se mi vždycky když rychle vstanu točí hlava a zatmívá před očima. Tak neví, jak až jsme přirození býložravci. Za běžných podmínek jím asi tak třetinu pidi porce masa v jídelně a pokud jde nahradit o víkendu doma maso sýrem nebo tuňákem, tak to udělám, ale nic se asi holt nemá přehánět.

3 vegas vegas | 24. května 2006 v 21:13 | Reagovat

hezky stranky. vegetarianstvi mi pomohlo vratit se do zivota, .po prtechodu jsem daleko vnimavejsi , chytrejsi a vlasy mi naopak posilily, zhoustly a nelamaji se jako pred. .

4 ffffffffffff ffffffffffff | 5. února 2007 v 11:32 | Reagovat

To je fakt zdravý

5 mArEk mArEk | 20. května 2008 v 21:32 | Reagovat

Maso jím jen vyjímečně a když už, tak pouze plátek kuřecího prsního...maso mi samo o sobě nechutná a je mi líto zvířátek i když je to součástí potravního řetězce, ale stejně!..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.