Štěstí není něco co se dá najít. Je to způsob života.

Jemniště

20. března 2006 v 12:29 | ewelis |  Kam na výlet
Jemniště ... zámek ležící mezi Vlašimí a Benešovem ve středních Čechách, patřící majitelům šlechtického původu z rodu Sternbergů.

V roce 1992 podal Jan Bosko Sternberg, otec současného majitele, restituční nárok na vydání nemovitého majetku. Tomuto nároku bylo vyhověno v roce 1995. Současným majitelem zámku je Jiří Sternberg, který se svou rodinou - manželkou Petrou a dvěma dětmi Vojtou a Izabelou obývá levé křídlo zámku, ve kterém se neprovádí.
Sternbergovým se během deseti let podařilo z místa, které bylo desítky let pod nešetrnou správou komunistického režimu, vytvořit opět krásné místo, které dává vzpomenout na dávnou romantickou minulost letního sídla Adam von Trautmansdorfa a jeho následovníků.
Hrabě Adam si nechal postavit ve dvacátých letech 18. století příjemné letní sídlo. Požádal Maxmiliána Kaňku, který zhotovil návrh stavby v tehdy populárním zdobném a symetrickém barokním stylu. Stavba probíhala velmi rychle. Už v říjnu roku 1725 byl zámek dokončen natolik, že došlo k slavnostnímu vysvěcení zámecké kaple. Ta je zasvěcena svatému Josefu a nádherně vyzdobena i od Matyáše Bernarda Brauna ( Nanebevstoupení Ježíše Krista ) či Václava Vavřince Reinera.
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.