Štěstí není něco co se dá najít. Je to způsob života.

Kryštof, Peha, Prowizorium

23. prosince 2006 v 19:15 | ewelis |  O cestách za kulturou
Rubikon Tour
(sobota 9. prosince 06 )
Na tento koncert jsem se moc těšila, znamenal pro mě jednu z nejlepších akcí celého měsíce.

Jako první předkapela vystoupili Prowizorium, kteří přišli s docela sympatickou muzikou. Hráli něco přes půl hodiny, zpěvák mile komunikoval s publikem, snažil se ho vyburcovat k nějaké aktivitě, a to se dařilo. Několikrát zdůraznil, jak je to pro ně důležité a úžasné hrát před tolika lidmi a jak jim je vlastně líto, že tímto koncertem celé turné končí.
Poté podium přešlo pod nadvládu u nás velmi oblíbené skupiny slovenského původu se jménem Peha.
Zpěvačka Zuzana zpívala svým krásným nezaměnitelným hlasem většinou pohodové písničky. Skladbu Spomal si publikum už skoro vyskandovalo. Všichni kolem zpívali sborem jako jeden muž.:-)
Nástup Kryštofa byl zajímavý - především tím, že zpěvák Richard Krajčo jaksi chyběl. Přesto byl odkudsi slyšet jeho zpěv a nad podiem se vznášelo cosi bílého a stále to směřovalo blíž a blíž k publiku až nad lidi v prvních řadách.
Pak spadla bílá plachta a pod ní stál na železné konstrukci zpívající Ríša.
Střídaly se starší hity z alb Magnetické pole, v Siločarách,... s novinkami z Rubikonu. Zahráli Svědomí, které se hraje v rádiích nebo Lampion, jehož text vznikl poté, co se zpěvák a hlavní "hvězda" skupiny Richard Krajčo rozhodl, že opustí svou ženu zpěvačku Ivu Fruhlingovou. Došlo také ke křtu nového alba, kdy Krajčo náhodně vybral fanynku z davu pod podiem a pozval ji nahoru. Ta pak novému albu popřála hodně štěstí.
V závěru zahrály před devíti a půl tisíci lidmi v T- mobile aréně svou - podle slov Richarda Krajča - nejpovedenější a nejkrásnější písničku Jízda v protisměru. S tím, že je vážně krásná musím souhlasit. Smutná, ale nádherná, realistická, o životě, o tom, co asi někdy zažil každý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 teke teke | Web | 24. prosince 2006 v 5:50 | Reagovat

Hm... trocha photoshopu nebo Zoneru a ty fotky by mohly být mnohem lepší. :-)

2 Janka Janka | 23. ledna 2007 v 23:09 | Reagovat

speváčka pehy sa ani náhodou nevolá zuzana, ale katka....len tak btw :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.