Štěstí není něco co se dá najít. Je to způsob života.

Obrovské srdce v malém těle

2. prosince 2006 v 10:29 | ewelis |  O psích přátelích
Jak přišla čivava ke svému jménu?
CHi - Hua - Hua? Chihuahua? Čivava? Němci dokonce dávají přízvuk na druhou slabiku, čímž vzniká čiváva. Na Moravě se běžně říká ten čivava, v Čechách převažuje ta čivava.V roce 1971 byla z USAdo tehdejšího Československa dovezena první "čivaví" fenka, někteří si s názvem drobného psíčka nevěděli rady. Na jedné výstavě ji označili jako činaná...

Indiáni ze střední Ameriky kdysi chovali tyto psíky k náboženským účelům. Při pohřebních obřadech je zabíjeli a vkládali do hrobů s jejich lidskými majiteli. Dnes už mají naštěstí v Evropě i v Americe většinou veselejší osud...
Čivava je výborným hlídačem. Nikdy nezapomene ohlásit, když se děje něco neobvyklého, všeho si všimne, všechno musí bedlivě prozkoumat . Nemusíte ji tomu vůbec učit, svou nevídanou bystrost, čilost a rychlé reakce má prostě v genech.:-)
Roztomilý vzhled s velkýma očima a ušima, kulatou hlavičkou a usměvavým výrazem může působit naprosto nevinně. Toho letos například "zneužili" tvůrci nejmenované reklamy. Vsadím se, že zabere.
Čivava vypadá bezbranně, k zulíbání, předčí i ty nejroztomilejší plyšové hračky. Proto tak láká i kolemjdoucí malé děti, které by ji tak rády pohladily po hebkém kožíšku. Tady ale pozor: Nezapomínejte, že čivava je tělem i duší rozený hlídač. Ostražitě bude bránit své území, svého pána a jen tak se určitě pohladit nenechá. Můžete se připravit na její drsný útok, kdy vás vyděsí nečekaně bojovným štěkotem případně útokem po vaší nohavici. Je sice malá, ale berte ji vážně! Ona to tak myslí, tohle není hra, může i kousnout!
Je to pejsek, kterému trvá než přijme nové členy do "své smečky", do své rodiny. Zůstává věrná jen těm nejbližším. Těm ale dává neustále najevo svou lásku. Přestože nepotřebuje dlouhé procházky, bude vděčná za každou pozornost a ráda se zůčastní všech bláznivých her, které pro ni vymyslíte. Je neuvěřitelně živá, pro každou špatnost, jak lze poznat z jejího šibalského výrazu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.